Halb hingeõhk teeb muret? Praktilised võtted, mille abil sellest püsivalt vabaneda


Foto: Shutterstock

Halvasti lõhnav hingeõhk hommikul ärgates on täiesti tavapärane nähtus, aga tekitab ebamugavust, kui keegi kallis sind hommikul suudlusega üles soovib äratada. Selgitasime välja, mis hommikust ebameeldivat hingeõhku põhjustab ja kuidas ärgata värskemana.

Mis seda põhjustab? Magamise ajal aitab sülg hävitada baktereid, aga mida kuivemaks suu muutub, seda vähem on sülge, mis neid baktereid eemale peletaksid. Kõigil võib olla probleeme ebameeldiva hingeõhuga, sest kõigil on suus baktereid, aga osadel inimestel on see lõhn vängem, sest nende suus olevad bakterid on intensiivsema haisuga.

Mida siis teha? Lisa igapäevasesse suuhooldusesse keelepuhastaja. Jah, sa tead, kuidas harjata hambaid ja kasutada hambaniiti, aga sinu vannitoast võiks leida ka keelepuhastaja, mis aitab ebameeldivast hingeõhus vabaneda. Kui sellest ei piisa, kasuta lisaks ka suuvett.

Vali, mida sööd. Kui muretsed oma hingeõhu pärast, tasub loobuda vürtsikatest toitudest ja tuunikalavõileivast. Pole ka mingi üllatus, et küüslauk, sibul ja tugevad vürtsid nagu karri on halva hingeõhu loomisel põhilised “süüdlased”. Süües neid õhtusöögiks, on need lõhnad sinuga veel ka hommikul. Küll aga tasuks süüa näiteks õunu, näksida piparmündi- või petersellilehti.

Küsi arstilt nõu. Kui sul on ka peale neid nippe ebameeldiv hingeõhk, tasuks küsida abi arstilt. Lõpliku lahendust halva lõhna vastu kindlasti ei ole, aga regulaarne suuhügieen on igatahes kohustuslik.

Allikas: Reader's Digest

Kommenteeri!


Reklaam