Hirmutavad põhjused, miks sa ei tohiks päeva jooksul pidevalt oma nägu katsuda


Foto: Shutterstock

Tõenäoliselt teed sa ka seda praegu, kui arvuti ees istud – kas toetad nägu käele, näpid niisama nägu või veelgi hullem, kratsid vistrikku, mille sa eile ära pigistasid. Marie Claire konsulteeris dermatoloogiga ja toob ära selle esmapilgul süütu tegevuse võimalikud tagajärjed.

Katsumisest saab kratsimine, sellest omakorda aga juba haavad

Kui oma nägu puudutad ja tunned kas väikest kärnakest või punnikest, võid selle küünega katki tõmmata ja viid nii punnuni loendamatuid baktereid, teisisõnu lood selles ideaalsed tingimused kas põletiku tekkeks või ägenemiseks. Ning suuremast vistrikust, mida on kahjustatud, võib ka eluaegne arm jääda,

Su naha olukord muutub üha halvemaks

Äkki on süüdi bakterid, mida sa ise (tahtmatult) regulaarselt oma nahale kannad? Uuringud on tõestatud, et inimesed katsuvad nägu keskmiselt kolm korda tunnis ja nende kordade jooksul kannad näole täpselt need samad bakterid, mis on su kätele sattunud ühistranspordist, arvutiklaviatuurilt ja hiirelt, telefonilt, käepidemetelt… Pese veelgi sagedamini käsi ja harjuta end nägu mitte katsuma.

Mõtled ja tegutsed üle

Kui kaua sina peegli ees oma näonaha eest hoolt kandes aega veedad? Kas see on regulaarne puhastus- ja hooldusprotsess või analüüsid ka üle – vaatled igat vistrikku, poori ja unistad piltlikult öeldes mikroskoobist? Kui viimased tegevused on sulle tuttavad, siis tõenäoliselt ka pigistad punne palju rohkem kui võiksid. See su näonahale aga kasuks ei tule. Mida soovitada? Kasuta puhastusvahendit, näovett ja niisutavat kreemi ning mine eluga edasi...

Sa võid kergesti “külmetuda”

Üks lihtsamatest viisidest viirusi püüda, on need sõna otseses mõttes endale peale hõõruda – su kätel võib olla baktereid ning katsudes oma silmi, huuli ja nina võid need väga lihtsalt endale edasi kanda.

Kommenteeri!


Reklaam