Psühhoterapeut selgitab, et negatiivsed vahejuhtumid kaotavad järk-järgult oma mõjuvõimu, kui sa keeldud neile tähelepanu pööramast. „Enamik inimesed, kes minevikku kinni jäävad, ei saa isegi aru, et nad seda teevad või ei näe nad antud hetkel muud väljapääsu,“ selgitab Jennice. „See, kui sa õpid endale teadvustama, mille suunas sa enda mõtteid viid ja mis veel tähtsam, oskad juhtida oma tähelepanu millegi sellise poole, mis sinus hea tunde tekitab, on emotsionaalse heaolu teekonnal üks kõige tähtsamaid vahendeid.“

Just nii lihtne see ongi. See, mida me tunneme, mõtleme ning isegi näeme on otseselt mõjutatud sellest, millele me ise otsustame keskenduda. „Mitmed tänapäeva psühholoogid on läbi erinevate uuringute teinud kindlaks, et iga inimene juhib oma maailmataju kõige aktiivsemalt just ise,“ lisab Jennice.

Kuidas siis teadvustada endale, millele me tähelepanu pöörame ja kuidas mõtete teekonda hetkega muuta? Mõtle järgnevale. „Maailmas on ainult kaks asja, millele sa saad just praegu tähelepanu pöörata ning mis põhjustab emotsioonide tekkimist. Nendeks on asjad, mida sa tahad ja asjad, mida sa ei taha,“ selgitab psühhoterapeut. „Sa oled alati teadlik sellest, kui pakud oma tähelepanu asjaoludele, mida sa oma ellu ei soovi. Emotsioonid annavad sellest selgelt märku. Kui paned tähele, et koged negatiivset emotsiooni, tee endale selgeks, et sa annad liigset mõjujõudu millelegi soovimatule. Nüüd hakka teadlikult viima oma mõtteid millegi sellise suunas, mida sa oma ellu sooviksid. Positiivsemad emotsioonid hakkavad tekkima pea koheselt.“

Allikas: My Domaine