Sea endale kindel ärkamisaeg

„Täisväärtuslik ööuni sõltub väga palju kindlast rutiinist. Veidi vähem loeb see, missugune see rutiin täpselt välja näeb. Kõige olulisem on, et see oleks regulaarne ja järjepidev. Kuigi võid pühapäevaõhtuse unetuse kirjutada esmaspäevaste murede arvele, mis sinu pead juba varakult piinama hakkavad, siis tegelikkuses võib suutmatus siis uinuda viidata hoopis sellele, et oled nädalavahetusel liiga palju sisse maganud. Mida kauem suudad järjest ärkvel olla, seda suurema tõenäosusega uinud kiiremini. Seega, sea oma telefoni igaks päevaks kindel äratuskell. Selleks, et sa ei saaks seda pidevalt edasi lükata, aseta enne voodisse minekut telefon endast kaugele – piisavalt, et peaksid selle kinni vajutamiseks püsti tõusma. See loob sinu kehale rutiini, mida hädasti vajad ning samuti võimaldab hommikuti lisaaega päevaks valmistumiseks.“

Joo sooja sidrunivett

„Minu hommikuse rutiini aitas tõeliselt paika seada kohvist loobumine. Kui olin oma unerežiimi kontrolli alla saanud, ei sõltunud ma enam ka nii palju kofeiinist, mis aitaks liigset väsimust peletada. See tähendas, et ärkasin koheselt energilisena, sest mu keha oli selleks juba valmis ning ma ei raisanud enam poolunisena kohvimasina ees aega. Asenda oma kohviarmastus hoopis klaasitäie sooja sidruniveega. Sidrunimahl on juba iseenesest üks looduse salarelvasid. Sellel on antiseptilised omadused, mis aitavad kehast lihtsasti öö jooksul kogunenud toksiine väljutada. Eriti stimuleerivalt mõjub see maksa tegevusele, mis on kogu öö näinud ka vere puhastamisega vaeva. Julgen väita, et korralik puhastus peaks meist igaühe hommikurutiini tähtis osa olema. Sellest lihtsalt ei räägita piisavalt!“

Valmista hommikusöök ette

„Kes sooviks näha kell 8 hommikul musta lõikelauda ja nõusid pesema hakata? Ei, isegi mitte mina. Kui aga sööd hommikusöögiks midagi täisväärtuslikku, aitab see kogu ülejäänud päeva jooksul isusid kontrolli all hoida. Lahendus? Valmista hommikusöök vähemalt eelneval päeval ette ning tee kindlaks, et see sisaldaks palju kiudaineid, valku ja oleks madala suhkrusisaldusega. Just hommikusöök määrab, missugune saab olema sinu kogu ülejäänud päeva toiduvalik. Mida rohkem juurvilju, kasulikke rasvhappeid ja kergeid valke tarbid, seda väiksema tõenäosusega soovid enne lõunasööki ebatervisliku snäki järele haarata. Lisaks sellele vajad väiksema tõenäosusega ka kofeiini, mis sulle energiat annaks. Suurepärased valikud, mida saad vähemalt eelneval päeval hommikusöögiks valmistada on chia puding, ööseks vette jäetud kaerahelbed, millele lisad vaid puuvilju või eelnevalt küpsetatud frittata, mis on maitsestatud vürtside ja maitsetaimedega.“

Puhasta vaimu

„Pühenda igal hommikul vähemalt 10 minutit sellele, et saaksid oma mõttemaailma ja sisemise heaolu positiivsesse meeleseisundisse viia. Tee seda mediteerides, päevikut pidades või kombineeri neid mõlemaid. Meeltele suunatud tegevusi on lihtne oma rutiini suunata ning kindlasti tulevad need sulle suuremaks kasuks kui keskendumine ärevale meeleolule. Nimelt aitavad need saavutada suuremat rahulikkust ja stabiilsust. Ka päeviku pidamine on lihtne. Kirjuta iga päev vihikusse või märkmikusse kolm lehekülge oma mõtteid. Sellel puuduvad ettekirjutused ja kindel teema. Kirjuta kõigest, mis sulle pähe tuleb. Kui mediteerimise ja hingamisharjutuste eesmärk on sinu vaimu vabastada ja mõneks minutiks lõõgastada, siis kirjutamise eesmärk on teadlikult oma „pead tühjendada“ ning tuua ellu värsket hingamist.“

Allikas: PureWow