Kas tead, kui räpased sinu igapäevaselt kantavad riided tegelikult on?


Foto: Shutterstock

Ära mitte mõtlegi igapäevaselt kantavate riietega oma voodile istuda – su rõivastel leidub rohkem baktereid kui arvata võiks.

Arvad, et võttes hommikul dušši ja kandes puhtaid rõivaid, oledki tegelikult puhas? Niipea, kui sa lähed kodust välja (näiteks ühistransporti, panka, tööle, restorani või spordiklubisse), puutud kokku miljonite erinevate bakterite ja ka paljude viirustega. Seetõttu on väga oluline koju jõudes riided vahetada. Ja loomulikult, ka oma riideid aeg-ajalt pesta.

Bakterid ja mikroorganismid võivad sinu riietel nädalaid ja isegi kuid elada. Ohtlikke viiruseid (näiteks noroviirus) ja baktereid on täheldatud isegi täiesti uutel rõivastel, mistõttu on soovituslik uued riided enne kandmist läbi pesta. Spetsiaalseid steriliseerivaid spreisid võib rõivastele piserdada aga pärast iga kandmiskorda.

Üks kõige levinuimaid viise, kuidas meid ümbritsevad bakterid meile kahju saavad teha, on lihtne – oletame, et sa kannad uut pluusi, mille materjal millegipärast su nahka ärritab (näiteks rinnapiirkonda või käsi. Eriti tihti juhtub seda villaseid esemeid kandes.). Kui ärritatud nahale satub ka baktereid (näiteks voodist, millel mõni tund tagasi oma igapäevaselt kantavate riietega istusid), ongi tulemuseks lööve, mida paljud aknega segi ajavad.

Seega, pese alati pärast koju jõudmist käsi, vaheta alati riided koduriiete vastu ja hoolitse ka selle eest, et magaksid alati puhaste linade vahel.

Allikas: RD

Kommenteeri!


Reklaam