Koosta ideaalne sügisgarderoob: 5 põhimõtet, millest riiete valikul lähtuda


Foto: Shutterstock

Kapp on riideid täis, aga selga pole ikka midagi panna? Siit leiad häid nõuandeid, kuidas koostada toimiv (loe: omavahel hästi kombineeritavatest esemetest koosnev) garderoob.

1. Tee endale oma vajadused selgeks. Kõigepealt, kui sinu riidekapis domineerivad suvekleidid või siis vastupidi, näiteks suusariided, siis pole midagi imestada, et tunned alatasa, et sul pole midagi selga panna. Kas sul on ikka piisavalt meie kliimale vastavaid riideid – kampsuneid, pikki pükse, seelikuid, sviitreid ja teisi rõivaid, mida saad kihilise riietumise põhimõttel igapäevaselt kanda?

2. Otsusta, millised värvid sulle meeldivad. Millised on värvid, mida sooviksid sel sügisel kanda? On selleks meresinised või kreemjad toonid? Või hoopis oliiviroheline? Valikut on palju. Et riided omavahel hästi kokku sobiksid, ära osta väga erksavärvilisi asju, võid peagi avastada, et sul pole neid tegelikult millegagi koos kanda.

3. Osta vaid praktilisi rõivaid, mida päriselt kannad. Riiete ostmisel peaksid kohe mõtlema, kas sa neid ka päriselt kandma hakkad ja kus. Väldi ebapraktiliste ostude tegemist ja eelista pigem kvaliteetset moekaupa.

4. Ära osta kõike korraga. Tegid garderoobis suurpuhastuse, loobudes paljudest tarbetult seisvatest riietest? Tõenäoliselt tunned, et vajad nüüd nii mõndagi juurde. Mõistlik on aga hoopis rahulikult poodides ringi vaadata ja osta riideid aja jooksul. Nii väldid mõttetuid oste, mis suure tõenäosusega taas seisma jääksid.

5. Leia oma stiil. Kui lood garderoobi, kus on esemed, mida sa ka reaalselt kannad ning kus iga ese on põhjendatud ja hästi kombineeritav, oledki leidnud oma stiili! See on miski, mille järgi oled just sina unikaalne ja äratuntav. Loobu kõigest, mis on sulle võõras.

Allikas: Huffington Post

Kommenteeri!


Reklaam