Õhukeste juuste kiirabi: Lõpeta nende 9 stiliseerimisvea tegemine


Shutterstock Shutterstock

Jah, sa võid sõna otseses mõttes oma juba õhukesi juukseid veelgi enam peadligi suruda.

Sa eeldad, et sulle ei sobi kihiline lõikus
Võid küll arvata, et kihiline soeng rõhutab sinu juuste õhukest olemust veelgi, aga tegelikult võib see hoopis väga hea välja näha. Nimelt tekitab õrnalt kihiline lõikus volüümi ja eemaldab juustelt ka raskust, muuteski need visuaalselt kohevamaks. Suurem kohevus ja liikuvus tähendab rohkem juukseid!

Sinu eesmärgiks on pehmed ja siidised juuksed
Kohevamaks ja volüümikamaks tulemuseks võib vahel olla vajalik siidisuse ohverdamine. Palsamid, maskid, õlid ja muud stiliseerimistooted on loodud selleks, et kiharad oleksid pehmemad, kuid need kaaluvad ka juukseid alla. Ilutööstus on aga loonud mulje, et vaid pehmed, siidised ja siledad juuksed on ilusad. Tegelikkuses peitub tõde hoopis selles, et kui su juuksed on juba naturaalselt kõike seda, siis ei pea stiliseerides neile enam lisaniisutust juurde andma. Kohevamaks tulemuseks jäta õlid ja kreemid kõrvale ning vali meresoola sprei ja vahud, mis aitavad nii juuri kui otsi tõsta ning lisada neile veidi enam vormi.

Kasutad liiga palju palsamit
Juuksepalsam niisutab juukseid, muutes need aga omakorda raskemaks. Kanna seda kohevuse säilitamiseks vaid väikeses koguses juukseotstesse, et anda kõige kuivematele kohtadele niisutust. Liiga suur kogus palsamit ja – veel enam – selle juuksejuurtele kandmine kaotab soengust igasuguse kohevuse. Ka juustesse jäetavaid palsameid kasuta minimaalselt.

Sa ei pese juukseid piisavalt
Õhukeste juustega naised võivad märgata, et isegi hommikul juukseid pestes tunduvad need pärastlõunaks juba rasused. Kõikide inimeste juuste vajadused on erinevad, seega sa ei tohiks end halvasti tunda seetõttu, kui pesed juukseid tihedamini kui teised. Õhukeste juuste puhul ei suuda loomulikult tekkivad õlid piisavalt palju juustesse imenduda, mis loobki mulje rasustest kiharatest. See, kui palju sa juukseid pesed, ei mõjuta tegelikkuses juuste tervist. Eriti, kui sinu peanahk toodab enam rasu. Lisaks võid proovida ka lihtsalt juuste loputamist veega, ilma igasuguse lisatooteta. Ka see aitab üleliigset rasu ära loputada.

Kasutad liiga palju šampooni
See, et sa nüüd tihedamini juukseid pesed, ei tähenda aga, et peaksid ka enam šampooni kasutama. Just nagu palsami puhul, kaalub ka liigne šampooni kogus juukseid alla ning paneb neid peadligi hoidma. Kasuta alustuseks šampooni umbes hernetera või kahe suuruses koguses ning lisa rohkem, kui sellest puudu jääb. Ära kindlasti kanna šampooni kõigepealt vaid ühele peapiirkonnale – kanna seda kõigepealt käele ning hajuta alles siis, kasutades mõlemat kätt, laiali. See aitab toodet mõõdukalt kasutada.

Püüad juukseid liiga pikaks kasvatada
Õhukesed juuksed on kahjustustele vastuvõtlikumad kui paksud juuksed. Kuna otsad on juuste vanimad osad, on need ka kõige kaitsetumad. Kahjuks muudab see asjaolu õhukeste juuste pikaks kasvatamise äärmiselt raskeks – otsad kipuvad pidevalt murduma. Konsulteeri oma juuksuriga ja tehke koos kindlaks sinu parim pikkus ehk see, missuguse maksimaalse pikkusega kiharad veel head välja näevad.

Valid vale juuksuri
Õhukestel juuksed on erilised vajadused ja juuksur peab teadma, mis toimib ja mis mitte. Kui sinu viimased juukselõikused on juuste õhukest olemust vaid rõhutanud, püüa leida naine, kellel on samuti õhukesed juuksed, kuid kelle lõikus tekitab pigem volüümi ja kohevust. Ära karda küsida, kus ta juuksuris käib! Kuid enne uue juuksuri juures täieliku stiilimuutuse tegemist, mine konsultatsioonile ja lihtsalt föönisoengut tegema. Seleta ka uuele juuksurile, mida sa täpsemalt otsid ja vajad. Pärast esimest korda peaksid juba aru saama, kas juuksur mõistab su soove või ei. Föönisoengut saad kiirelt tagasi võtta, kuid uhiuue lõikuse vanasse seisukorda taastamine võtab aega.

Väldid fööni
On inimesi, kes usuvad, et fööni ja muid kuumtöötlusvahendeid tuleks vältida. Samas annab just see samm õhukestele juustele kauaigatsetud kohevuse. Pärast pesemist föönitamine lisab soengule tekstuuri – eriti, kui juukseid pea alaspidi föönitad.

Loe lähemalt, kuidas föönitada juukseid nagu tõeline professionaal, luues täiusliku tulemuse.

Valid vale värvi. Või ei värvi juukseid üldse
See võib kõlada küll veidralt, kuid kuna juuksevärv kuivatab juukseid kergelt, loob see ka rohkem kohevust. Ka erinevate loomulike toonidega mängimine võib luua visuaalselt mulje paksemast soengust. Hoia eemale aga blondeerimisest, millel on hoopis vastupidine efekt. Vali soojad toonid, kuid mitte ka liiga tume värv, mis mõjub õhukestel juustel liiga domineerivalt ja vaid rõhutab nende vähest kohevust. Kõige paremini toimivadki õrnad triibud ja heledamate ning tumedamate salkude kombineerimine.

Allikas: RD

Kommenteeri!


Reklaam