Proovi järele! Lihtne viis, kuidas emotsionaalse söömisega lõpparve teha


Foto: Shutterstock

Stressirikas päev tööl ja õhtune isu rämpstoidu järele või tüli elukaaslasega ja teine siider käiksid justkui käsikäes. Ka paljud toitumisteadlased on öelnud, et paljud kaaluprobleemid ja isud on seotud pigem inimese emotsionaalse seisu kui kehaga toimuvate loomulike muutustega. Kuigi elu ei ole alati lust ja lillepidu, pead ise end aitama.

Lisaks sellele, et mõtled lihtsalt pidevalt kuidas ja mida sa sööd, soovitame proovida ka n-ö emotsionaalset detox'it. Pannes kirja, mis sind hetkel endast välja ajab, on sul lihtsam leida viise, kuidas oma tuju parandada – ilma selleta, et peaksid kehale tarbetut rämpstoitu ahmima.

Leia mõni sulle meeldiv viis, kuidas viha tekitavast probleemist vabaneda. Näiteks, kirjuta kiri ja rebi see siis tükkideks. Võid kasutada ka muid võtteid. Oluline on, et keskenduksid probleemile ja laseksid sel siis minna. Kuigi see võib esialgu tunduda veidrana, on tegemist emotsionaalse vabastamisega, mis tuleb muuhulgas kasuks ka sinu figuurile!

Veel üks reegel, mida võiksid järgida - söö vaid laua ääres. Televiisori või arvuti ees maiustusi pugides võid märkamatult liiale minna ja lõpetada vaid siis, kui avastad, et järjekordne krõpsu-, kommi- või küpsisepakk on tühjaks saanud.

Allikas: Pop Sugar

Kommenteeri!


Reklaam