Selfie-sõltuvuse karm hind: enda pidev pildistamine võib põhjustada enneaegset vananemist


Foto: Scanpix

Pruntis huuled ja kissis silmad... Kas teadsid, et selfie-trendil võivad olla näonahale (ja ka tervisele üldiselt) mitte just kõige meeldivamad tagajärjed?

New Yorgi dermatoloog Amy Perlmutter ütles portaalile Fashionista, et kuigi teaduslikud tõendid selle veel puuduvad, mõjutab paljude selfie'de tegemine päevas mitmeid vananemise kiirenemisega seotud faktoreid. Teatud näoilmed nagu huulte prunditamine, sagedased ja korduvad silmade kissitamised ja kõõritamised ning keha ettepoole kallutatus, kui nutitelefonides pilte töödeldakse (või ka midagi muud tehakse), on enneaegsete kortsude tekke eelduseks näo- ja kaelapiirkonnas.

Kui sinu jäägitu tähelepanu kuulub foto heleduse või kontrasti valimisele, võib jääda tähelepanuta see, millise pinge alla oma silmad sead. Pidev ekraanide vaatamine põhjustab silmade sagedasemat pilgutamist ja kissitamist ning viib silmalaugude kuivuseni – taas lood kortsude tekkeks suurepärased eeldused.

Loe ka: Kas sina postitad ka neid? 5 Instagrami klišeed, mis võiksid juba kaduda

Lisaks võivad näole kahju teha ka telefonil leiduvad bakterid (pole siis ime, et sulle vistrikud ikka veel muret teevad) ning ekraanilt kumav helesinine valgus, mis takistab nahas kollageeni tootmist.

Kui sa ei soovi selfie'de tegemisest siiski loobuda, siis luba endale lihtsalt rohkem aega, kui sa nutitelefoni ei vaata. Lisaks keskendu rohkem oma kehahoiakule – hoia selg ja kael sirgetena. Samuti harjuta end regulaarselt oma nutitelefoni ekraani puhastama. Igapäevase nahahoolduse tähtsust ei tohi samuti unustada – piisav niisutus ja SPF-faktoriga päevakreem on kohustuslikud.

Allikas: Fashionista

Kommenteeri!


Reklaam